Heideblauwtjes (Blebejus argus)

Op de Dwingelose heide zagen we veel Heideblauwtjes ( Blebejus argus) op de Dopheide. De Dopheide bloeide volop en de vlinders vlogen af en aan om te smullen van de heide en om hun eitjes af te zetten.

Omdat het erg warm was, besloten we vroeg in de ochtend naar de heide te fietsen en het laatste stukje te lopen om de vlinders te fotograferen. Er stond nog een pittige wind en dat was wel fijn wat betreft de warmte maar de vlinders zwiepten heen en weer.  Maar ik heb best wel veel foto’s kunnen maken, ik laat je er een aantal zien.

heideblauwtje

 

heideblauwtje

 

heideblauwtje

 

heideblauwtje

 

Gentiaanklokje

Gentiaanklokje, er stonden er daar veel, heel mooi om te zien.

 

heideblauwtje

 

heideblauwtje

6 reacties

  1. Een prachtige serie van de Heideblauwtjes Willie. Logisch dat jullie vroeg in de ochtend op pad gegaan zijn, want het was / is met die warmte niet te doen anders. Het heeft jouw echt een mooie reeks opgeleverd. Een genot om naar te kijken.

    Groet uit een tropisch Stieltjeskanaal,
    Geert

  2. Jetske, ik heb wel naar het gentiaanblauwtje gezocht, maar niet gezien, ook geen eitjes op het klokje. Zag wel op waarnemingen dat ze gezien waren maar dat was vervaagd.

    Willie
  3. Ooooohhh, wat een prachtige serie. De parende maakte het extra bijzonder. Goed idee om vroeg op pad te gaan.

    Heb je nog gentiaanblauwtjes en/of gentiaanklokjes gezien met eitjes van het gentiaanblauwtje? Misschien was dat nog te vroeg, op het moment dat jullie daar waren.

  4. Wat een prachtige serie van die mooi kleine vlinders. Ook het gentiaanklokje staat er mooi op.
    Het enige plekje waar ik regelmatig heideblauwtjes, icarusblauwtjes en gentiaanklokjes fotografeerde, ligt helaas al een jaar of wat buiten mijn bereik.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.